U DECATHLONU IZRAĐUJEMO PROIZVODE ZA SKIMBOARDING ZA SVAKOGA I ZA SVE RAZINE: početnici, napredni ili iskusni.
- Početnici: Mogu voziti dasku ravno preko tankog sloja vode.
- Napredni: Mogu voziti dasku većom brzinom i izvoditi neke trikove na ravnom ili na pjeni: 360, varial itd.
- Iskusni: Mogu voziti dasku većom brzinom do valova i izvoditi trikove i/ili surfati natrag do obale.
Uvjeti upotrebe
Skimboard je osmišljen za iskusne korisnike koji traže zabavu na svim vrstama valova uz obalu.
Izbjegavajte vjetrovite uvjete. Izbjegavajte šljunak ili kamenje na plaži.
Sigurnosne mjere
Kod skimboardinga padovi su učestali. Zagrijte zapešća i gležnjeve prije početka. Nanesite vosak na gornju stranu ili dodajte stražnju i/ili prednju podlogu za sprječavanje klizanja. Porinite dasku na otvorenom mjestu (pazite na plivače).
Kako odabrati skimboard
Ovaj skimboard namijenjen je za iskusne korisnike visine od 1,60 do 1,85 m i težine od 55 kg do 85 kg.
Zahvaljujući izradi od fiberglasa ovaj skimboard može osigurati optimalno klizanje za vožnju na svim vrstama kratkih valova. Visoka kvaliteta klizanja i railovi (rubovi) pod kutom omogućit će vam izvođenje radikalnih poteza. Međutim, ovo može biti opasno za početnike pa ako ste novi u skimboardingu, odaberite skimboard 100 ili 500.
Preporuke za upotrebu:
1. Odabir mjesta
Potražite plažu s najboljim uvjetima. Preporučljivo je da ima dobru pješčanu padinu i valove koji se lome na obali. Što se val lomi bliže obali, to će vam trebati manja brzina da ga dostignete, pa će ga biti lakše jahati na povratku. Plima može utjecati na kvalitetu uvjeta, pa pripazite na to. Izbjegavajte šljunčane/stjenovite plaže jer su opasne i za vas i za dasku.
Preporuke za upotrebu:
2. Porinuće
Prije nego krenete na odabranom valu, neophodno je promatrati kako se ponaša. Tajming je ključan kod bavljenja skimboardingom: Radi se o određivanju pravog trenutka za porinuće kako biste dostigli val i okrenuli se na njemu u pravo vrijeme, tik prije nego se počne lomiti.
Mentalno predvidite svaki korak: trčanje, bacanje, penjanje, klizanje i okretanje na valu. Kad ste spremni, slijedite ove savjete.
Preporuke za upotrebu:
3. "Brzo" penjanje
Radi se o zadržavanju što veće brzine prilikom penjanja na skimboard, sa što je moguće manje koraka. Da biste to postigli, vježbajte usporeno na suhom pijesku: Hodam, bacam dasku na tlo i, držeći korak, stavljam jedno, pa drugo stopalo na skimboard. Ponavljajte ovu vježbu dok ne svladate sprint. Trčanje treba biti postupno tako da su zadnji koraci što brži. Ova vježba nije jednostavna, ali će biti vrlo korisna u budućnosti.
Preporuke za upotrebu:
4. Klizanje
Za dobro klizanje uspon mora biti lagan i spretan sa stopalima dobro položenima na središnju os daske.
Odaberite pravo vrijeme za položiti dasku: što je tanji sloj vode, to će biti lakše, a skimboard će više kliziti.
Postoje tehnike za što bolje održavanje brzine:
- Pumpanje: kretanja prednjeg stopala, gore-dolje, kao da udarate u ritmu
- "Offset" koji se sastoji od postavljanje daske paralelno s valom tijekom faze klizanja.
Preporuke za upotrebu:
5. Starter
Kad se približite valu dobro savijte koljena i pokušajte staviti ruku u vodu na onoj strani u koju želite skrenuti. To će vam omogućiti da dovedete rail (rub daske) u vodu i izvedete poluokret na valu.
Preporuke za upotrebu:
6. Okret - "roller" - na valu
Radi se o polukružnom okretu koji se izvodi na valu i omogućuje vam povratak na obalu. Jednom kad je počeo okret, pritisnite noge, olabavljujući ih (posebno stražnju nogu) i usmjerite svoj pogled prema plaži. Čim se vaša daska usmjeri prema plaži, spustite svoje težište kako biste postigli stabilnost. Okret će biti lakše izvesti ako se nađete paralelno s valom. Čim to svladate, moći ćete izlaziti ispred valova i uživati u maksimalnim uvjetima!
Dimenzije
136 cm x 51,5 cm / 2,7 kg
Ograničenja upotrebe
Ne upotrebljavati na mjestima za plivanje. Nije za korisnike više od 1,90 m.